Ismerd meg hol fáj és hogyan fáj
A fájdalom leírása egy érdekes dolog. Mikor megkérdezi a vizsgáló orvos, szakértő, hogy hol fáj, Te egyszerűen rámutatsz arra, hogy „itt fáj”. És ez teljesen természetes, hogy a lehető legegyszerűbben és leggyorsabban próbáljuk meghatározni az életünket megkeserítő problémát.
De ahhoz, hogy a lehető legrövidebb időn belül meggyógyulhass, fontos hogy a fájdalom forrását a tudásodhoz mérten a lehető legpontosabban leírd a Téged vizsgáló szakembernek.
Gondolj csak bele, mikor kimondjuk hogy fáj a térdünk, leírtuk a fájdalmat. A szakember is kapott egy átfogó képet, melyik régión lehet a probléma, de mivel az emberi test egy hihetetlenül bonyolult szerkezet, rengeteg kérdéses dolog marad még, amin elcsúszhat a gyógyulásod.
Ezért azt javaslom Neked, hogy mielőtt időpontra érkeznél hozzám, vagy bárkihez akit választasz, alaposan gondold át, hogy mi az ami fáj. A következő kérdések segítenek abban, hogy felállíts egy esettörténetet, amivel a lehetőségeidhez mérten legpontosabban tudod leírni a fájdalom hátterét.
- Hol fáj, és hogyan fáj? (pl. milyen fájdalmat érzel, szúró, lüktető)
- Mikor fáj? (pl. napszakhoz, mozdulathoz szorosan kötődik a fájdalom)
- Mi az amitől jobban fáj? (pl. mit csinálsz mikor erősödni érzed a fájdalmat)
- Mi az amitől kevésbé? (pl. mit csinálsz mikor enyhülni érzed a fájdalmat)
- Mi volt a kiváltó esemény amióta fáj? (pl. tudod valami konkrétumhoz kötni, amióta fáj)
- Mi történt azon az eseményen? (pl. meghúztad, beütötted, stb.)
Ha ezeket a kérdéseket átgondolod magadban és összerakod a fájdalom forrásának hátterét, máris sokkal komplexebb választ tudsz majd adni a szakembernek, arra a kérdésre hogy „mi fáj?” és a gyógyulásod ideje nagyságrendekkel felgyorsulhat.
A bal oldali ábrán pedig a test régióit láthatod, amik segíthetnek a „hol fáj” kérdésed feltérképezésében. Ha bármiben elakadtál, vagy segítségre lenne szükséged, keress bátran elérhetőségeim egyikén. Örömmel segítek, hogy visszanyerhesd régi lendületességed és egészséged.